R.M.P. Sp. z o.o.

Laser do rur i profili

Cięcie laserem profili pozwala na obróbkę szerokiego wachlarzu materiałów. Nie wymaga dodatkowej obróbki końcowej, z wysoką jakością tnie krawędzie profili. Dysponujemy nowoczesnymi maszynami marki G-Weike wyposażonymi w głowicę tnącą światłowodową o mocy 3kW. Realizujemy zlecenia na obróbkę profili o różnych kształtach i grubościach, mających średnicę do 20 cm, Oferujemy także grawerowanie i numerowanie różnego rodzaju detali. Obrabiamy profile ze stali nierdzewnej, konstrukcyjnej i aluminium. Zapewniamy wysoką jakość świadczonych usług i terminową realizację zamówień.

Podstawową zaletą cięcia laserowego profili stalowych jest wspomniana już dokładność obróbki. Wiązka lasera nie tylko pozwala na precyzyjne wykonywanie skomplikowanych kształtów, ale zapewnia jednocześnie niezwykle korzystne parametry powtarzalności finalnej formy. Ten rodzaj obróbki eliminuje bowiem czynnik nacisku na cięty materiał, redukując ryzyko powstawania jakichkolwiek odkształceń niemal do zera. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymane profile stalowe - zarówno w kontekście nisko- oraz wielkonakładowych przedsięwzięć - będą doskonale do siebie pasować. Ponadto wykonane tak profile otwarte charakteryzuje idealnie gładka powierzchnia w miejscu cięcia.

Laserowa obróbka profili to proces usprawniający produkcję w różnych gałęziach przemysłu. Oszczędność czasu wynikająca z zastosowania zaawansowanej aparatury może okazać się nieoceniona w kontekście zbliżających się terminów, a jak wiadomo - w biznesie czas to pieniądz. Z uwagi na wysoką precyzję działania, cięcie laserowe profili stalowych pozwala również ograniczyć ilość używanego materiału, co w prosty sposób przekłada się na oszczędności finansowe. Laserowa obróbka profili pozwala na stworzenie profili utrzymanych w wysokiej estetyce, a także pomaga w precyzyjnej realizacji projektów. Dzięki nowoczesnym maszynom możemy w pełni sprostać wskazanym przez Klienta wymaganiom technicznym.

Oferujemy otworowanie profili laserem, polegające na wykonywaniu otworów o wybranej przez Klienta wielkości i różnym przekroju. Możemy wywiercić profile kołowe, owalne, fasolowe i wielokątne w różnego rodzaju profilach otwartych i zamkniętych, m.in. kształtownikach prostokątnych, płaskownikach, ceownikach, łącznikach oraz narożnikach i kątownikach. Wiercimy profile wzdłużnie na wskazanej liczbie ścianek i zachowujemy osiowość otworów oraz wskazaną przez Klienta odległość perforacji. Perforacja profili laserem znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach i przemysłach. Z tej nowoczesnej metody korzystają m.in. producenci artykułów domowych, mebli i wykorzystujący stalowe elementy. Perforacja wykonywana jest do produkcji elementów i profili w grzejnikach łazienkowych, stojakach i ekspozytorach reklamowych, meblach magazynowych, półkach sklepowych, regałach, furtkach, ogrodzeniach i bramach. Profile wykorzystuje się do podwieszania półek, ram, elementów bram w garażach i instalacji elektrycznych. Podpierają różnego rodzaju stelaże, nie tylko mebli i regałów, ale też instalacji fotowoltaicznych.

Korzystanie z perforowanych profili ma wiele zalet wpływających pozytywnie na zastosowanie i montaż różnego rodzaju konstrukcji. Obniżają one koszty i skracają czas potrzebny do złożenia danego produktu. Zależnie od wykorzystanego materiału, wykazują różne właściwości. Najczęściej spotyka się profile stalowe, aluminiowe oraz ze stali nierdzewnej. Profile są powszechnie stosowanie nie tylko w przemyśle lekkim i ciężkim, ale także w gospodarstwach domowych. Zapewniają one mocną konstrukcję balustrad balkonowych i ogrodzeń posesyjnych.

Zajmujemy się również cięciem laserem rur wykonanych ze stali nierdzewnej, węglowej, miedzi, mosiądzu i aluminium. Technologia obróbki metalu przeszła długą drogę od swojego zarania — szczególnie w ostatnich latach powszechne zastosowanie znalazły maszyny, których zasada działania oparta jest na mechanizmach do niedawna jeszcze traktowanych jako pieśń odległej przyszłości. Nasza firma urzeczywistnia tę wizję — cięcie rur stalowych przy pomocy lasera to wydajny i niezwykle precyzyjny sposób obróbki półfabrykatów, który na stałe wpisał się w technologiczny krajobraz przemysłu metalurgicznego.

Świadczymy profesjonalne usługi cięcia rur laserem przy użyciu nowoczesnych maszyn firmy G-Weike. Dzięki temu możemy realizować najbardziej skomplikowane zlecenia z zachowaniem wysokiej precyzji i stuprocentowej powtarzalności. Zautomatyzowany proces obróbki skutkuje znacznym przyspieszeniem realizacji zlecenia, a wszechstronne oprogramowanie pozwala na swobodną modyfikację jego parametrów. Oferujemy produkcję elementów jednostkowych oraz dużych serii. Zapewniamy atrakcyjne warunki finansowe i usługi świadczone na najwyższym poziomie. Pracujemy na materiałach dostarczonych przez Klienta, a w razie konieczności dostarczamy własne.

Cięcie laserowe rur znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle górniczym, budowniczym, lotniczym, medycznym, a także w okrętownictwie, motoryzacji, meblarstwie i architekturze. Wykorzystuje się je do produkcji narzędzi medycznych, części maszyn i samochodów, rurociągów, konstrukcji nośnych. Cięcie laserowe rur pozwala na stworzenie elementów ozdobnych do domu i ogrodu, np. balustrad i ogrodzeń. Metoda ta jest powszechnie stosowana do wykonywania elementów metalowych mebli i wyposażenia domowego, maszyn i urządzeń, pojazdów, w tym rolniczych oraz sprzętu sportowego.

Oferujemy cięcie dwoma laserami do rur o poniższych parametrach:

  • obróbka rur do ∅ 200mm,
  • ciężar rury do 40 kg/m,
  • długość załadunku 6 m,
  • długość gotowego detalu do 6 m,
  • źródło lasera światłowodowego o mocy 1,5kW,
  • automatyczna regulacja,
  • programy do optymalizacji materiału,
  • możliwość grawerowania detali.

Wykonujemy cięcie rur laserem 3D. Oferujemy cięcie rur okrągłych, prostokątnych, kwadratowych oraz o profilach otwartych i specjalnych przekrojach. Realizujemy zamówienia obejmujące obróbkę rur spawalniczych z giętych taśm metalowych oraz bezszwowych. Dysponujemy nowoczesnymi maszynami w technologii Fiber. Wszystkie zlecenia wykonujemy zgodnie z dokumentacją techniczną. Tniemy rury z materiałów miękkich, twardych, cienkich i grubych.

Można wymienić wiele zalet cięcia rur laserem. Ma ono przewagę nad tradycyjną obróbką ze względu na szybszą realizację oraz wyższy poziom precyzji. Za tym idzie wydajność energetyczna i oszczędność, ponieważ podczas cięcia rur laserem powstaje minimalna ilość odpadów, dlatego usługa ta jest korzystna finansowo dla firm. Metoda ta zapewnia dokładność i wysoką jakość krawędzi nawet podczas wykonywania bardzo dużych i nietypowym czy skomplikowanych zleceń. Oferujemy również znakowanie i grawerowanie rur laserem.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu.